fbpx

PERON PZP – Przygoda Z Przyrodą

8 kwietnia 2021

Wraz z nadejściem wiosny, idzie nowe na naszej Stacji 👀
Pamiętacie ten czas, kiedy jako dzieci wspinaliśmy się na drzewa, zrywaliśmy czereśnie w sadzie, budowaliśmy bazę z gałęzi w lesie i robiliśmy potrawy z błota, liści i patyków w kuchni zrobionej z starych desek? 🙃😉😏
My pamiętamy i bardzo chcielibyśmy, żeby nasze dzieci też miały chociaż odrobinę takich wspomnień. Tak ciężko o nie dzisiaj, w dobie komputerów i smartfonów.
Dlatego idziemy w plener do lasu, parku, wszędzie tam gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki 🌳🍀🐛🐸
Będziemy:
– przytulać się do drzew
– budować szałasy
– skakać po kałużach
– oglądać dżdżownice przez lupę
– uczyć się rozpoznawania gatunków drzew
– leżeć na trawie i patrzeć w niebo odgadując kształty chmur
– słuchać śpiewu ptaków i szumu drzew
– bawić się błotem
– doświadczać rytmu zmieniających się pór roku
 
Spotykamy się cyklicznie, każdą sobotę od 11:00 do 13:00, aby dwie godziny obcować z przyrodą, w tym czasie rodzice mają czas wolny dla siebie😉
 
Gwarantujemy, że nikt nie wróci z warsztatów czysty 🤪🙃😉 Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko i zdrowe dziecko, ponieważ układ immunologiczny buduje się poprzez kontakt z bakteriami i drobnoustrojami.

A co jeśli nie będzie pogody ? Stare skandynawskie porzekadło mówi, że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania. I taka zasada będzie przyświecać naszym warsztatom. Idziemy zatem w plener niezależnie od pogody, odpowiednio ubrani.

Oczywiście w przypadku warunków atmosferycznych niesprzyjających i zagrażających bezpieczeństwu, takich jak silny wiatr, śnieżyca, ulewny deszcz czy grad, zajęcia będą przekładane na inny termin.
 
Warsztaty dedykowane są dla dzieci w wieku od 4 lat.
Koszt warsztatów: 50 zł
(10% zniżki dla rodzeństw)
 
Zapisy
✅ email (kontakt@stacjaar.pl)
✅ telefonicznie 450 130 000
✅ w wiadomości prywatnej (messanger)

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.