Przygoda Z Przyrodą

PRZYDATNE INFORMACJE

Nasze warsztaty to zajęcia edukacyjno-przygodowe organizowane w zielonej przestrzeni miejskiej. Celem zajęć jest przede wszystkim zaszczepienie w dziecku chęci spędzania czasu na łonie natury. Na zajęciach przewidziane są elementy integracji sensorycznej, a także swobodny czas dla dziecka, podczas którego kształtuje się samodzielność, kreatywne myślenie, umiejętność pracy w grupie oraz twórcze rozwiązywanie problemów.

Program zajęć jest przewidziany dla dzieci w wieku od 4 lat do 7, ale nie są to sztywne ramy.

Kleszcze, komary i inne stworzenia

Kleszcze, komary i inne owady są wszędzie: w ogródku, na placach zabaw, w krzewach rosnących po drodze do pracy, itd. Nie da się ich uniknąć, dlatego najważniejsza jest profilaktyka:

  • Odpowiedni ubiór – długie spodnie i bluzki z długimi rękawami, wyższe buty i nakrycie głowy, a w ciepłe dni krótkie spodnie, skarpetki za kostki oraz nakrycie głowy.
  • Ubrania o jasnych kolorach – na jasnym tle można szybciej zaobserwować kleszcza i usunąć go zanim dojdzie do ukąszenia.
  • Środki odstraszające kleszcze (np. kremy, aerozole, olejki).
  • Po wizycie w lesie, parku, itp., należy dokładnie obejrzeć całe ciało dziecka.

Nie ma złej pogody

Naszym zajęciom przyświeca założenie, że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania. Warsztaty zatem odbywają się w deszczu, śniegu, w słońcu. W przypadku gdy warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu wówczas zajęcia są odwoływane i przenoszone na inny termin.

Jak ubrać dziecko na warsztaty?

Ubiór powinien być dostosowany do panujących warunków atmosferycznych.
Jeśli pada deszcz to niezbędne będą: para kaloszy, kurtka przeciwdeszczowa, w ciepłe letnie dni: nakrycie głowy, skarpetki za kostki.
Do tego mały plecaczek, a w nim butelka wody. Przekąska nie jest konieczna, ale dzieci mogą ją zabrać ze sobą.