fbpx

PERON NCB – Napiszę Ci Bajkę

9 sierpnia 2020

NAPISZĘ CI BAJKĘ

Dziecięca wyobraźnia jest niezmierzona.
Dzieci rodzą się z ciekawością świata, chęcią uczenia się, poznawania i krytycznym spojrzeniem. Rzeczywistość, z jaką na co dzień spotykają się nasze dzieci, wymaga od nich zdolności analizowania, wnioskowania i weryfikacji danych, umiejętności opracowywania własnych rozwiązań i szukania nowych dróg. 
Dziecięca wyobraźnia to nie tylko zmyślone opowieści, ale otwartość na świat, siebie i innych, zdolność postrzegania świata i otaczających go zjawisk. To zdolność analitycznego myślenia i szykanie nieschematycznych rozwiązań, tak bardzo obecnie potrzebnych w otaczającym nas świecie. 

Przekraczanie granic wyobraźni jest dla dziecka łatwiejsze niż dla dorosłych, ze względu na niezwiązanie jego umysłu z racjonalnym myśleniem. Dorośli powinni wspierać skarb, jakim jest wyobraźnia dziecka i jego naturalna chęć do tworzenia.
Jak to robić ?……
A gdyby dzieci pisały bajki dla dzieci ?
Gdyby jedynym ograniczeniem była ilość stron książki….

Jest to możliwe !

Na naszej Stacji prowadzimy warsztaty pisania bajek w trzech edycjach:
Edycja jesienna: październik-grudzień
Edycja zimowa: styczeń – marzec
Edycja letnia: kwiecień – czerwiec

Warsztaty odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 min.
Prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: 4-6 lat oraz 7-9 lat.

Na naszych warsztatach dzieci będą pisały własne bajki, wykorzystując swoją wyobraźnię, chęć poznawania świata oraz otaczających je zjawisk. Począwszy od zbudowania postaci, poprzez fabułę i ilustracje, do osadzenia wydarzeń w wykreowanej przez nie rzeczywistości.

Każda edycja kończy się WYDANIEM KSIĄŻKI ze zbiorem opowiadań napisanych i ilustrowanych przez dzieci.
Będzie to jedyna w swoim rodzaju pamiątka dla rodziców i dowód niezmierzonej wyobraźni twórców.

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”

Albert Einstein


Formularz zgłoszeniowy

[contact-form-7 id=”774″ title=”Zapisy na zajęcia Peron NCB – bajka”]

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.