Młody architekt

Twórcze warsztaty, skierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Dzieci poznają podstawy rysunku architektonicznego, takie jak perspektywa, światłocień, planowanie przestrzeni na płaszczyźnie, znaczenie światła naturalnego w architekturze i we wnętrzu. Uwieńczeniem zajęć będzie praca koncepcyjna – stworzenie projektu pokoju marzeń. Zajęcia zwracają uwagę na oddziaływanie przestrzeni na ludzi, emocje jakie w nas wzbudza. Pokazują, że architektura może krzyczeć, koić i niepokoić, a przestrzeń, w której żyjemy determinuje nasze samopoczucie. Nabyte w czasie zajęć umiejętności poprawiają zdolność postrzegania przestrzennego, logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię.

Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:00.

Ramowy plan zajęć w ciągu dnia:

7:30–8:00 zbiórka dzieci, animacja i integracja

8:00–11:30 warsztat tematyczny

10:00–10:30 drugie śniadanie (przyniesione z domu) i odpoczynek

11:30–14:00 wycieczka

14:00–15:00 obiad i odpoczynek

15:00–16:00 gry i zabawy, animacja i integracja

16:00–17:00 odbiór dzieci

Przedstawiony plan jest tylko ramowym, godziny poszczególnych aktywności mogą się różnić w zależności od dania, na co wpływa odległość wycieczki, pogoda, itp.

Prowadząca warsztaty

Klaudia

Studentka 4 roku Architektury Wnętrz na Akademii Sztuki w Szczecinie. Pasjonatka sztuki w zakresie tworzenia i projektowania.

Projektuje wnętrza mieszkalne, wystawy, miejsca publiczne, scenografie oraz kostiumy. Dodatkowo rozwija się malarsko i rysunkowo, a także graficznie, tworząc plakaty z zakresu multimedialnego projektowania graficznego na bazie fotografii, znaków specjalnych, cyfr. Aktualnie rozwija umiejętności w technice Digital Art. Jej pasją jest architektura wnętrz, wzornictwo, rysunek, malarstwo, fotografia, teatr, taniec, akrobatyka sportowa, snowboard, muzyka, grafika i podróże. W przyszłości chciałaby tworzyć miejsca, które będą zaprojektowane w taki sposób, aby najbardziej odpowiadały potrzebom ludzi.