Malarstwo i Rysunek

Warsztaty artystyczne skierowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W trakcie pięciodniowych zajęć, uczestnicy poruszą wiele zagadnień, m.in. kolory i ich relacje, głębia obrazu, rodzaje perspektywy, zasady kompozycji. W czasie warsztatów uczymy poszukiwania własnych rozwiązań i dróg wyrażania emocji, używania różnych narzędzi malarskich oraz realizowania różnych tematów, takie jak krajobraz, portret, martwa natura czy perspektywa. Prace wykonywane będą w różnych technikach malarskich i rysunkowych. Uwieńczeniem warsztatów będzie samodzielne wykonanie obrazu na płótnie.

Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:00.

Ramowy plan zajęć w ciągu dnia:

7:30–8:00 zbiórka dzieci, animacja i integracja

8:00–11:30 warsztat tematyczny

10:00–10:30 drugie śniadanie (przyniesione z domu) i odpoczynek

11:30–14:00 wycieczka

14:00–15:00 obiad i odpoczynek

15:00–16:00 gry i zabawy, animacja i integracja

16:00–17:00 odbiór dzieci

Przedstawiony plan jest tylko ramowym, godziny poszczególnych aktywności mogą się różnić w zależności od dania, na co wpływa odległość wycieczki, pogoda, itp.

Prowadzące warsztaty

Patrycja

Studentka ostatniego roku 1 stopnia Akademii Sztuki w Szczecinie, na kierunku Grafiki Artystycznej

Absolwentka Liceum Plastycznego, które ukończyła z nagrodą „Dyplom Roku” na specjalizacji Techniki druku Artystycznego. Uczy dzieci rysunku i malarstwa, a także pracuje jako grawer biżuteryjny. W czasie wolnym uczy się gry na pianinie oraz zajmuje się swoimi ukochanymi zwierzętami.

Klaudia

Studentka 4 roku Architektury Wnętrz na Akademii Sztuki w Szczecinie. Pasjonatka sztuki w zakresie tworzenia i projektowania

Projektuje wnętrza mieszkalne, wystawy, miejsca publiczne, scenografie oraz kostiumy. Dodatkowo rozwija się malarsko i rysunkowo, a także graficznie, tworząc plakaty z zakresu multimedialnego projektowania graficznego na bazie fotografii, znaków specjalnych, cyfr. Aktualnie rozwija umiejętności w technice Digital Art. Jej pasją jest architektura wnętrz, wzornictwo, rysunek, malarstwo, fotografia, teatr, taniec, akrobatyka sportowa, snowboard, muzyka, grafika i podróże. W przyszłości chciałaby tworzyć miejsca, które będą zaprojektowane w taki sposób, aby najbardziej odpowiadały potrzebom ludzi.

Samanta

Malarka, poetka, trenerka kreatywności i nauczyciel malarstwa intuicyjnego Vedic Art, socjolog

Sztuka Samanty jest unikatowym połączeniem malarstwa intuicyjnego, bazującego na metodzie Vedic Art z rozwijanym przez lata wewnętrznej pracy, zmysłowym podejściem do samego procesu tworzenia. Obrazy są próbą zamanifestowania najpiękniejszych wzruszeń serca, idei i intencji na płótnie. Prowadzi zajęcia malarstwa i rysunku dla dzieci oraz dla dorosłych.